A558J SA10368 SA 10368
HIFI FILTERS
Out of Stock
THIS ITEM IS A SPECIAL ORDER IN AND TAKES 2-6 DAYS
Description
THIS IS A SPECIAL ORDER IN ITEM, IT TAKES 2-6
BUSINESS
DAYS
AND IS ORDERED AS SOON AS PAYMENT IS MADE
ONCE YOU HAVE PAID FOR THE ITEM THERE IS NO REFUND !
IF YOU ARE UNSURE THAT THIS FILTER IS CORRECT
PLEASE GET AND QUOTE THE NUMBER AND BRAND
OFF YOUR OLD FILTER AND LET US CROSS REFERENCE FOR YOU TO CHECK !
CLICK EMAIL BELOW
jimmy@brettstruck.com.au
PART NUMBER
Description
FILTER HIFI BTP BRETTS
Details
EMAIL FOR MORE DETAILS ON THIS ITEM
jimmy@brettstruck.com.au
Filter caracteristics
D1 (mm)
234.0
mm
D2 (mm)
123.0
mm
D3 (mm)
17.0
H1 (mm)
H2 (mm)
Volume (m3)
m3
Weight (kg)
2.32
kg
MODELS
ATLAS
AB 1704
AB 1704/LC
AB 1802 E
AB 1902 D
BUCYRUS
38 RB
38 RB
CASE
115 CL
115 P
125 CK
125 P
160 CL
160 P
PATRIOT 150
CATERPILLAR
CB 534
CB 534 C
CHALLENGER
ROGATOR 663
ROGATOR 664
ROGATOR 844
ROGATOR 854
ROGATOR 854
CLARK
75 B
75 C
COLES
315 M
COMPAIR-HOLMAN
C 130
C 130
C 132
DS 132
DS 132
DEMAG
DS 100
DS 100
DS 100-104
DS 100-104
DS 130
DS 130
DOOSAN DAEWOO
DH 280
DH 320
MEGA 250 III
MEGA 250 V
MEGA 300
MEGA 300 III
SOLAR 280
SOLAR 280 III LC
SOLAR 330 III
SOLAR 400 III LC
DULEVO
5000 B
FIAT
645 B
AD 10 C
AD 14 C
FE 18
FE 20
FE 24
FE 28
FG 75
FG 85
FG 95
FL 10 C
FL 14 C
FL 14 D
FL 14 E
FL 28
FL 4 C
FR 15
S 11
SL 11
FLOTTMAN
FLOTTAIR 680
FORD
C 2322
C 2422
CARGO
CARGO
CARGO 1215
CARGO 1216
FURUKAWA
640 E
640 E W
640 LS
645 B
645 E
645 E
650 B
740 II
740 LS
FL 230
GROVE
AT 422 E/T
AT 528
AT 735
RT 59
RT 60
TMS 275
HALLA
HA 290
HE 220 LC
HITACHI
E 10
LX 210 E
UH 121
HUERLIMANN
H 6130
H 6160 TURBO
INGERSOLL RAND
ECM 470
ECM 580
LM 500 C
JCB
418
426 ZX
430
436 B
806
806 B
807
807 B
807 BT
808
814 S
816 S
817
818 S
820
820 D
820 S
FASTRAC 110
FASTRAC 115
FASTRAC 125
FASTRAC 130
FASTRAC 135
FASTRAC 145
FASTRAC 150 T
FASTRAC 155 T 30
KOBELCO
K 912 A/LC/ALC
K 914
KOMATSU
WA 250-1 KC
LAVERDA
LIEBHERR
A 902
A 912
R 902
R 912
R 916 LC LI CLASSIC
LOVOL FOTON GROUP
FR 200-7
FR 210
FR 220
FR 230-7
FR 240
MITSUBISHI
MS 220-2
MS 230-3
MOXY
5220/B
D 16 B
NEW HOLLAND
TR 70
TR 70
TR 75
TR 75
TR 85
TR 86
O & K
L 20 TROPEN
L 35 TROPEN
MH 6 PMS
RH 12
RH 12-600
RH 12 B
RH 12 HD
RH 12 LC
RH 6-20
RH 6-22 LC
RH 6 PMS
RH 8
RH 9 F
RH 9 F
PINGUELY
TL 986
RENAULT VI
S 105 R
S 105 RX
S 45
S 45 RX
S 53 R
S 53 RX
REV
GCS 107
SAMSUNG
SE 150 W
SE 180 W
SE 210
SE 210 LC 2/3
SE 240 LC 3
SE 280 LC
SE 280 LC 2
SL 120-2
SL 150
SL 150-2
SL 180
SANY
SY 185
SY 225 C-8
SY 230 C
SY 235 C
SY 235 C-8S
SULLAIR
LS 16-55
TADANO
AR 250 E
TERBERG
YT 220
YT 220
TLD
TD 18000
VAN HOOL
750 ALIZEE
VOLVO
EC 140 LC
EC 150 LC
EC 210 LC
EC 240 LC
EW 170
EW 180
WORTHINGTON
ROLLAIR 100 A