SN70204 SN 70204
Enter your e-mail address to be notified when product is in stock
Notify Me!
Seller Info
brettstruck1 (38796)
Seller Accepts
Shipping Policy
Return Policy
Returns are not accepted
Description
THIS IS A SPECIAL ORDER IN ITEM, IT TAKES 2-6  BUSINESS DAYS
AND IS ORDERED AS SOON AS PAYMENT IS MADE
ONCE YOU HAVE PAID FOR THE ITEM THERE IS NO REFUND !
IF YOU ARE UNSURE  THAT THIS FILTER IS CORRECT
PLEASE GET AND QUOTE THE NUMBER AND BRAND
OFF YOUR OLD FILTER AND LET US CROSS REFERENCE FOR YOU TO CHECK !
CLICK EMAIL BELOW
jimmy@brettstruck.com.au
Bretts Truck Parts & All Filters - Truck Parts Supplier in Berkeley Vale
PART NUMBER
Description     FILTER HIFI BTP BRETTS
Details EMAIL FOR MORE DETAILS ON THIS ITEM
jimmy@brettstruck.com.au
Filter specifications
0.440
WEIGHT (KG)
MODELS
  • FORD
  • SEAT
  • VOLKSWAGEN
  • VW SHARAN
    VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI Diesel 66 kW / 90 hp 1Z 1995 - 2010 MPV
    VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI Diesel 66 kW / 90 hp AHU 1995 - 2010 MPV
    VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI Diesel 66 kW / 90 hp ANU 1995 - 2010 MPV
    VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI Diesel 85 kW / 115 hp AUY 2000 - 2010 MPV
    VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI Diesel 85 kW / 115 hp BVK 2000 - 2010 MPV
    VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI Diesel 96 kW / 130 hp ASZ 2002 - 2010 MPV
    VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI Diesel 110 kW / 150 hp BTB 2005 - 2010 MPV
    VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 4motion Diesel 85 kW / 115 hp AUY 2000 - 2010 MPV
    VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 TDI Diesel 100 kW / 136 hp BVH 2005 - 2010 MPV
    VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 TDI Diesel 103 kW / 140 hp BRT 2005 - 2010 MPV
    VW SHARAN VAN
    VW SHARAN VAN (7M_) 1.9 TDI (7M6, 7M9) Diesel 85 kW / 116 hp AUY 2000 - 2010 Box Body/MPV