SH 66175
Enter your e-mail address to be notified when product is in stock
Notify Me!
Seller Info
brettstruck1 (38796)
Seller Accepts
Shipping Policy
Return Policy
Returns are not accepted
Description
THIS IS A SPECIAL ORDER IN ITEM, IT TAKES 2-6  BUSINESS DAYS
AND IS ORDERED AS SOON AS PAYMENT IS MADE
ONCE YOU HAVE PAID FOR THE ITEM THERE IS NO REFUND !
IF YOU ARE UNSURE  THAT THIS FILTER IS CORRECT
PLEASE GET AND QUOTE THE NUMBER AND BRAND
OFF YOUR OLD FILTER AND LET US CROSS REFERENCE FOR YOU TO CHECK !
CLICK EMAIL BELOW
jimmy@brettstruck.com.au
Bretts Truck Parts & All Filters - Truck Parts Supplier in Berkeley Vale
PART NUMBER
Description     FILTER HIFI BTP BRETTS
Details EMAIL FOR MORE DETAILS ON THIS ITEM
jimmy@brettstruck.com.au
Filter specifications
0.880
WEIGHT (KG)
JORING DINT=111MM S=3MM
APPLICATION
0.000
NBRE CLAPET ANTI RETOUR
NBRE CLAPET BY-PASS
D1 (MM)
D2 (MM)
D3 (MM)
D7 FILET 1
D8 FILET 2
H1 (MM)
H2 (MM)
H3 (MM)
MODELS
  • CASE IH
  • NEW HOLLAND
  • T 6010 PLUS T 6020 ELITE T 6020 PLUS T 6030 ELITE T 6030 PLUS T 6040 ELITE T 6050 PLUS T 6060 ELITE T 6070 PLUS T 7030 T 7040 T 7050 T 7060 TM 175 TM 190 TS 100 A TS 110 A TS 115 A TS 125 A TS 135 A