SA 11793
Enter your e-mail address to be notified when product is in stock
Notify Me!
Seller Info
brettstruck1 (38796)
Seller Accepts
Shipping Policy
Return Policy
Returns are not accepted
Description
THIS IS A SPECIAL ORDER IN ITEM, IT TAKES 2-6  BUSINESS DAYS
AND IS ORDERED AS SOON AS PAYMENT IS MADE
ONCE YOU HAVE PAID FOR THE ITEM THERE IS NO REFUND !
IF YOU ARE UNSURE  THAT THIS FILTER IS CORRECT
PLEASE GET AND QUOTE THE NUMBER AND BRAND
OFF YOUR OLD FILTER AND LET US CROSS REFERENCE FOR YOU TO CHECK !
CLICK EMAIL BELOW
jimmy@brettstruck.com.au
Bretts Truck Parts & All Filters - Truck Parts Supplier in Berkeley Vale
PART NUMBER
Description     FILTER HIFI BTP BRETTS
Details EMAIL FOR MORE DETAILS ON THIS ITEM
jimmy@brettstruck.com.au
Filter caracteristics
Filter specifications
0.880
WEIGHT (KG)
D1 (MM)
D2 (MM)
D3 (MM)
0.000
D7 FILET 1
D8 FILET 2
H1 (MM)
H2 (MM)
H3 (MM)
MODELS
  • ASTRA
  • 5 T 300
  • ATLAS COPCO
  • AVR
  • QUADRA
  • BOEHLER
  • BPI 113 BPI 114 A BPI 115 BPI 123 BPI 218
  • BOMAG
  • BC 601 RS BC 672 RB-2 BC 772 RB
  • CASE IH
  • 527 CF 60
  • CLAAS
  • COMACCHIO
  • MC 1500
  • DEUTZ-FAHR
  • FENDT
  • 626 LSA FAVORIT 824 TURBO FAVORIT 916 VARIO FAVORIT 920 VARIO FAVORIT 924 VARIO FAVORIT
  • FUCHS
  • 360 MHL 464 MHL
  • INGERSOLL RAND
  • P 400 WD P 600 P 600 CATY CSZ P 600 WD P 600 WP VHP 400 CAT VHP 400 WD VHP 400 WP
  • JOHN DEERE
  • 1450 WTS 2058 2064 2066 2256 2258 2264 2266 E
  • KAESER
  • M 260
  • KOMATSU FOREST
  • 886 K 902 H
  • LAMBORGHINI
  • 230 VICTORY 260 VICTORY R 8-215
  • LAVERDA
  • AL519
  • LIEBHERR
  • MATROT
  • M 41 M 41 MH/H MAESTRIA 22-45 MAESTRIA 23 XENON 235 CV
  • MENGELE
  • SF 5600
  • MOREAU
  • GR 4
  • NEW HOLLAND
  • 1905 8080 AL 59 TC 56 TF 42 TF 44 TF 46 TX 34 TX 36 TX 62 TX 63 TX 64 TX 65 TX 66 TX 67 TX 68
  • O & K
  • L 35-5
  • PMI
  • SAME
  • 230 DIAMOND II 260 DIAMOND II
  • SCHLUTER
  • PROFI TRAC 3500 TVL
  • SENNEBOGEN
  • 835 M A 633
  • STEYR
  • 9320 POWERTRAC
  • VOGELE
  • SUPER 1900 SUPER 1900-2 SUPER 2100 SUPER 2100-2 SUPER 2500 VISION 5200-2 VISION 5203-2
  • VOLVO
  • WIRTGEN
  • KMA 200 KMA 220 SP 500 W 1000 F W 1200 F W 1300 F