Enter your e-mail address to be notified when product is in stock
Notify Me!
Seller Info
brettstruck1 (38796)
Seller Accepts
Shipping Policy
Return Policy
Returns are not accepted
Description
THIS IS A SPECIAL ORDER IN ITEM, IT TAKES 2-6  BUSINESS DAYS
AND IS ORDERED AS SOON AS PAYMENT IS MADE
ONCE YOU HAVE PAID FOR THE ITEM THERE IS NO REFUND !
IF YOU ARE UNSURE  THAT THIS FILTER IS CORRECT
PLEASE GET AND QUOTE THE NUMBER AND BRAND
OFF YOUR OLD FILTER AND LET US CROSS REFERENCE FOR YOU TO CHECK !
CLICK EMAIL BELOW
jimmy@brettstruck.com.au
Bretts Truck Parts & All Filters - Truck Parts Supplier in Berkeley Vale
PART NUMBER
Description     FILTER HIFI BTP BRETTS
Details EMAIL FOR MORE DETAILS ON THIS ITEM
jimmy@brettstruck.com.au
Filter caracteristics
Filter specifications
0.400
WEIGHT (KG)
92.000
D1 (MM)
D2 (MM)
D3 (MM)
D7 FILET 1
D8 FILET 2
H1 (MM)
H2 (MM)
H3 (MM)
MODELS
  • ABG
  • ALEXANDER 128 PROCUT 500 PUMA 169 PUMA 177 TITAN 280 TITAN 410 S
  • AHLMANN
  • AS 10
  • BITELLI
  • DTV 100
  • BOMAG
  • BG 110 TA BW 10 A/S BW 141 AC/AD BW 144 AC BW 144 AD BW 144-66 AD BW 151 AD BW 154 AC BW 154 AD/AC BW 160 AD BW 160-66 AD-1 BW 161 AC BW 161 AC-2 BW 161 AD BW 162 AD BW 164 AD BW 20 R BW 200 BW 4 A/S BW 6 A/S
  • CASE IH
  • 1056 XL 1246 856 XL 956 XL CS 78 CS 86 CS 94
  • CASE-POCLAIN
  • VIBROMAX 2000 W 1101 W 552 W 554 W 854
  • CLAAS
  • DEMAG
  • DF 100 C DF 100 P DF 110 C DF 110 P DF 120 G
  • DEUTZ-FAHR
  • DYNAPAC
  • 12000 R 1500 KT F 12 C F 12-4 W F 16 W F 8 W F 8-2W
  • FAUN GRUES
  • HK 60-04
  • FAUN-FRISCH
  • F 1025
  • FENDT
  • 310 LS/LSA FARMER 311 LSA FARMER 312 LSA FARMER F 365 GT/GTA/GTF F 390 GHA/GTA
  • GREGOIRE
  • G 122 G 130
  • HAMM
  • 3011 D DV 10 C/D/K DV 10/B DV 6.22 DV 6.4 K DV 6/VK DV 8 EV 10 S GRW 15.3
  • HSM
  • 805
  • JOHN DEERE
  • KAISER
  • 4 X TURBOSTAR
  • KLEEMANN
  • MC 120 MOBICAT MR 100 R MR 110 Z EVO MR 132 R MRB 1302 V
  • KLEMM
  • KR 702 KR 802-2 KR 803
  • KOMATSU FOREST
  • 840.S2
  • LIEBHERR
  • A 310 B A 310 B LITRONIC A 312 A 900 A 900 LITRONIC A 901 B A 901 C L 512 L 522 LH 900 A R 310 B R 310 B LITRONIC R 312 R 312 LITRONIC R 900 R 900 LITRONIC R 901 B R 901 C
  • MATROT
  • M 24 D 90
  • MERCEDES
  • 1844 MB TRAC 1000 MB TRAC 1100 MB TRAC 700 MB TRAC 800 MB TRAC 900 MB TRAC 900 TURBO
  • NEW HOLLAND
  • O & K
  • L 7 L 8
  • POWERSCREEN
  • TURBO CHIEFTAIN
  • SCHOPF
  • L 72
  • SOILMEC
  • R 12
  • STEYR
  • 8100 A 8110 A 8120 A 8130 A 8140 A 9083 A M 9078 M 9083 M 9086 M 9094