RH4030 LH LEFT HAND PASSENGER SIDE MIRROR HEAD + CONVEX 15' X 7"1/2 380MM X 195MM ISUZU HINO NPR DUTRO CANTER FUSO MITSUBISHI 147380SL
LH LEFT HAND PASSENGER SIDE MIRROR HEAD + CONVEX 15' X 7"1/2 380MM X 195MM ISUZU HINO NPR DUTRO CANTER FUSO MITSUBISHI 147380SL HINO XZU404 DUTRO 5*00 S05C-TB 4.6L 2003-07 HINO XZU414 DUTRO 5*/6*/7* S05C-TB 4.6L 2003-07 HINO XZU424 DUTRO 7*/8*00 S05C-TB 4.6L 2003-07 HINO XZU434 DUTRO 8500 S05C-TB 4.6L 2003-07
RH4030
Enter your e-mail address to be notified when product is in stock
Notify Me!
Seller Info
brettstruck1 (38796)
Seller Accepts
Shipping Policy
Return Policy
Returns are not accepted
Description
LH MIRROR HEAD + CONVEX 15" X 7"1/2 380MM X 195MM
Part No.  RH4030
 Brand  BTP
 Description  MIRROR HEAD 195 x 380 2 PCE LEFT
 Unit  Each
 Image Image
 Notes Plastic Split H380 R500 Left
Suits 19mm tubular arm
Flat top, R500 Spotter
Passenger LH side
Left Hand
H380 D85 W195
Two-piece split mirror, left hand mount
Top glass flat, bottom glass convex
Top glass adjusts with the whole mirror, bottom glass adjusts independently
Fits Hino Dutro, Toyota, UD and many universal applications
CAN GET BIGGER MIRROR VERSION
17" X 8" 440MM X 200MM