SH60010 SH 60010
Enter your e-mail address to be notified when product is in stock
Notify Me!
Seller Info
brettstruck1 (38796)
Seller Accepts
Shipping Policy
Return Policy
Returns are not accepted
Description
THIS IS A SPECIAL ORDER IN ITEM, IT TAKES 2-6  BUSINESS DAYS
AND IS ORDERED AS SOON AS PAYMENT IS MADE
ONCE YOU HAVE PAID FOR THE ITEM THERE IS NO REFUND !
IF YOU ARE UNSURE THIS FILTER IS CORRECT
PLEASE GET AND QUOTE THE NUMBER AND BRAND OFF
YOUR OLD FILTER AND LET US CROSS REFERENCE FOR YOU TO CHECK
PART  SH60010
Description HYDRAULIC OIL FILTER
Details
Filter caracteristics
1.284
WEIGHT (KG)
D1 (MM)
D2 (MM)
D3 (MM)
M48X2
D7 FILET 1
0.000
D8 FILET 2
H1 (MM)
H2 (MM)
H3 (MM)
MODELS
AUSA
MH 75 C
CASE IH
CK 62
CASE-POCLAIN
CK 62
DOOSAN DAEWOO
DX 18 SOLAR 015 PLUS SOLAR 018 VT SOLAR 030 SOLAR 030 PLUS SOLAR 035 SOLAR 035 PLUS
DYNAPAC
VD 45 VD 451
HITACHI
EX 3500
HYUNDAI
R 450 LC-3 R 450 LC-7 R 75-7
IHI
20 NX 20 NX-2 20 VX 20 VX-3 25 NX 25 NX-2 25 VX 25 VX-3 28 N-2 30 NX 30 NX-2 30 VX 35 NX 35 NX-2 35 NX-3 35 VX 35 VX-2 35 VX-3 40 NX 40 NX-2 40 V 4 40 VX-3 40 VXL 45 NX 45 NX-2 45 V 4 50 NX 50 V 4 50 VX 50 VXL 55 V 4 55 VX 60 V 4 IS 30 JX IS 35 J IS 35 JX IS 35 N IS 40 JX IS 50 G
KOMATSU
D 20 P D 20 PL 5 D 20 Q D 20 S D 21 A D 21 P D 21 PL 5 D 21 Q D 21 S D 21 S-6 D 31 A D 31 G D 31 PL D 31 Q 17 D 41 E-6 D 41 P-6 D 51 PX 22 PC 10-2 PC 10-3 PC 800 PW 30-1