LED283ARRM 12V 24V LED STOP/TAIL/BLINKER 283 Series Features / Specifications Screw or Bolt Mounting with Removable Bracket Dual Voltage 12 Volt - 24 Volt ADR Australian Road Approved IP67 Rated 5 Year 283mm x 100mm x 25mm
LED283ARRM 12V 24V LED STOP/TAIL/BLINKER • 283 Series Features / Specifications Screw or Bolt Mounting with Removable Bracket Dual Voltage 12 Volt - 24 Volt ADR Australian Road Approved IP67 Rated 5 Year Warranty 283mm x 100mm x 25mm
LS9023 >COOL
Description
LED 12V 24V MULTI TAIL LAMP
280MM X 100MM X 25MM
THIS IS FOR 1 TAIL LAMP
Specifications
Type LED
Shape Rectangular
Voltage 12/24V
Mount Surface
Width (mm) 283
Height (mm) 100
Depth (mm) 25
LED Combination Stop / Tail / Indicator Lamp 12/24 Volt
Red and Amber Illumination
16 x High Intensity White LED's in each Stop / Tail and Indicator Lamp Modules
Faceted Reflectors with Red and Amber Polycarbonate Lens and inbuilt Retro Reflectors
Black ABS Plastic Clip in Housing with mounting screws or bolts included
Surface Mount, low mounting depth for easy installation
Pre-wired 300mm Lead
Fully encapsulated circuitry
Sealed against Dust and Moisture
ADR 49/00 Rear Stop Lamp specifications approved
ADR 6/00 2A Rear Indicator Lamp specifications approved
ADR 47/00 Reflector specifications approved
Refer to ADR 13/00 for mounting instructions
IP67 Rating
Blister Qty: 1
2 Year Warranty
FOR THE SAME STYLE LAMP BUT WITH REVERSE LMP
USE LS9024
PART LS9024
Description STOP TAIL BLINKER REVERSE
Details L:284MM W:100MM T:25MM