Perlick 24" ADA Compliant Indoor Beverage Center with Solid Stainless Steel Door- Hinge Right - HA24BB-4-1R
HA24BB-4-1R
PERLICK DOOR LOCK UPGRADE
Enter your e-mail address to be notified when product is in stock
Notify Me!
Seller Info
greatgrills (626)
Seller Accepts
Shipping Policy
Return Policy
Money Back / Exchange within 14 days
Description
Perlick 24"  ADA Compliant Indoor Beverage Center Solid Stainless Steel Door
 Hinge Right
HA24BB-4-1R
CALL FOR HUGE DISCOUNTS FOR BUYING MULTIPLE ITEMS.
WE WILL BEAT ANY PRICE
 UNLIMITED MULTIPLE ITEMS SHIPPED FREE!
CALL MIKE FOR EXPERT HELP NOW!
As a leader in providing ADA-height refrigeration for luxury suites, hotels and large venues across North America, Perlick proudly offers the industry's widest selection of ADA compliant undercounter refrigeration. Perlick's ADA-Compliant Beverage Center stores and chills your favorite snacks, beverage and wine in an accessible 32" height. Available in stainless steel or overlay models, Perlick's 24" ADA-Compliant Beverage Center provides ample storage for goods while complying with ADA regulations.
Features:
  • 4.8 cu. ft. of storage capacity
  • Stainless steel interior and black vinyl-clad exterior
  • Temperature range: 33° - 48°F (.5° - 8.8°C)
  • Three Full Year Warranty plus additional three years on sealed system
  • Dimensions:  23-7/8” x 24" x 32”