HPC Ready-to-Finish Gas Outdoor Round Fire Feature - Push Button Flame Sensing- U54R/FPPK25CEK
CALL FOR HUGE DISCOUNTS - WE WILL BEAT ANY PRICE 562-755-7520
U54R/FPPK25CEK
Fuel Type
Enter your e-mail address to be notified when product is in stock
Notify Me!
Seller Info
greatgrills (626)
Seller Accepts
Shipping Policy
Return Policy
Money Back / Exchange within 14 days
Description
CALL FOR HUGE DISCOUNTS
WE WILL BEAT ANY PRICE
 These gas fire pit units are unfinished to allow for the customer to finish with stone, veneer, or stucco to match their surrounding. The housings take the guess work out of enclosure construction– especially with the difficult round and octagon shapes. These fire pits are 18” tall and are constructed of sturdy 22 gauge galvanized steel material, welded frame, a 1/2” Hardiboard shell, and weighs 150lbs.
  • 54" Round, 18" Tall Ready to Finish Fire Pit Kit