Two Way Radio Battery suits Motorola HKNN4002B
Two Way Radio Battery suits Motorola HKNN4002B Motorola 4002A Motorola 53615 Motorola FRS-4002A Motorola FV500 Motorola HKNN4002A Motorola HKNN4002B Motorola HKNW4002A Motorola KEBT-071-A Motorola KEBT071B Motorola KEBT-071-B Motorola KEBT-071-C
TWB-KEBT-071-B
Enter your e-mail address to be notified when product is in stock
Notify Me!
Seller Info
Battery Doctor (3448)
Seller Accepts
Shipping Policy
Return Policy
Money Back / Exchange within 14 days
Description
Description Two Way Radio Battery suits Motorola
Application Two Way Communications, Two Way Radio
Original Brand Motorola
Chemistry Nickel Metal Hydride
Voltage 3.6V
Nominal Capacity 700mAh
Watt Hour 2.5Wh
Brand Master (this product is a compatible alternative to that of the original brand)
Width 45mm
Height 15mm
Length/Breadth/Depth 50mm
Comments
Suitable For:
Motorola HKUE1067A
Motorola TalkAbout FV500
Motorola TalkAbout T4800
Motorola TalkAbout T4900
Motorola TalkAbout T6500R
Compatible With:
Motorola 4002A